Blog
pogaduchy do poduchy
bravo01
bravo01 ---
3 obserwujących 151 notek 54024 odsłony
bravo01, 15 grudnia 2016 r.

A bo prezes uważa...

Kiedyś prezes Kaczyński powiedział że Gierek był patriotą, może trochę inaczej powiedział, może było to wyrwane z kontekstu, to nie ma znaczenia, Słowa w których tak lubują się postkomuniści, POlszewicy i inna swołocz nie maja znaczenia bo liczą się fakty, autentyczne zdarzenia i wydarzenia.

A takim wydarzeniem jest sprzedaż Elektrowni Rybnik której właścicielem jest francuski koncern EDF czeskiemu holdingowi EPH. Jak to się stało, że elektrownia Rybnik wybudowana w wczasach rządów komuny i Gierka w 1979 roku stała się polem spekulacji obcych koncernów? 

Pamiętam jak dziś hasła Balcerowicza i Lewandowskiego: przyjdą obce, zachodnie koncerny, przywiozą technologie, wprowadzą inwestycje, dadzą ludziom pracę więc warto nawet półdarmo sprzedać byle sprzedać szybko. I rzeczywiście, wszystko co się dało sprzedać sprzedano za przysłowiową czapkę gruszek. Czy Gierek był patriotą, czy może ci dwaj oszuści powyżej przeze mnie wymienieni? Nie ma żadnego porównania i w takim kontekście padły słowa Kaczyńskiego.

Smaczku dodaje fakt że koncern EPS sprzedaje również elektrociepłownie (w sumie 6)  emerytalnemu funduszowi inwestycyjnemu IFM. Smaczek jest w tym że elektrociepłownie są jak kury znoszące złote jajka, nie mogą zbankrutować a ich produkt będzie miał zawsze zbyt, bez wysiłku. I takie to przedsiębiorstwa sprzedawano obcym, których produkt zawsze przyniesie zysk, nawet jak wejdą w życie zaostrzone przepisy emisji gazów cieplarnianych. Polska będzie płaciła kary a IFN będzie kasował zyski. Jakie były intencje wymienionych dwóch powyżej żeby sprzedawać przedsiębiorstwa o strategicznym dla mieszkańców znaczeniu?

Dla matolstwa z PO, wszystko to zbudowano za czasów Gierka, wysiłkiem całego narodu, również wysiłkiem tych szeregowych członków partii tak obecnie opluwanych, za cenę wyrzeczeń, braków w sklepach, zwykłej socjalistycznej biedy, a za czasów dwóch wymienionych powyżej sprzedano za czapkę gruszek.

Rząd pani Szydło zablokował te szemrane transakcje Francuzów i chce żeby aktywa EDF w Polsce przejęły polskie (jeszcze kontrolowane przez Polskę) koncerny energetyczne, Na to nie zgadzają się Francuzi. Kto by chciał ujawnic księgi? poziom zysków? poczynionych inwestycji ekologicznych? i cenę za którą Francuzi pozbywają się aktywów w Polsce?

Aha, zapomniałem dodać że próżno szukać na na stronie E. Rybnik o zamiarach koncernu sprzedaży przedsiębiorstwa Czechom.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Francja oddała kolonie ale nadal jest tam obecna, nadal rządzi i dzieli, a Legia Cudzoziemska...
  • Pierwsze zdanie i dość, wystarczy, przecież to Piętak.
  • giz 3miasto Nie wiem jak ty ale ja byłem w podchorążówce i mam patent oficera. Rozmawiałem...

Tagi

Tematy w dziale